21گام تا موفقیت در بازار کریپتو کارنسی و ارزهای دیجیتال

بیست و یک گام تا موفقیت در بیتکوین و بازار رمزارز ها

حتی اگر مدتی است که در بازار رمزارزها یا ارزهای دیجیتال فعال هستید، مطمئن هستم این گام های رایگان، برای شما هم مفید خواهد بود.

قبل از هر دوره آموزشی یا سرمایه گذاری و معامله گری، ابتدا باید از طریق درک کامل مفاهیم اساسی بازار و فناوری بلاک چین و رمزارز برای آن آماده شوید.
اگر حتی تصمیم ندارید که خودتان به شکل فعالانه در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید به نظرم نیاز است که حداقل مبانی فناوری نوپای بلاکچین و رمزارز را یاد بگیرید تا در آینده ای بسیار نزدیک از سواد لازم برای زندگی در یک جهان غیر متمرکز برخوردار و نیز راهنمای خوبی برای خانواده، فرزندان یا اطرافیان خود باشید.
ضمناً ممکن است بعد از گذراندن گام های 21 گانه ای که برای شما طراحی کرده ام، علاقه مند شدید خودتان هم در بازار جذاب رمزارزها شروع به تحلیل، آموزش، تولید محتوا، کسب درآمد، سرمایه گذاری یا معامله گری نمائید.

در طی سالها تجربه در بازارهای مختلف از جمله بازارهای مالی و بازار کالا، متوجۀ یک سری کمبود یا نقص اطلاع و آگاهی میان فعالان بازار بوده ام. چه فعالان حوزه کسب و کار و چه مشتریان این کسب و کارها و چه متقاضیان راه اندازی استارتاپ و کسب و کار.

طی این مدت، هفته ای نبوده که تماسی نداشته باشم از طرف یک دوست یا آشنا یا دوستانِ دوستان! که پس از خرید یک ارز دیجیتال، کالا یا خدمات یا هر دارایی دیگر، و یا پس از راه اندازی یک کسب و کار، به مشکل برنخورده باشد. اغلب ما به دلیل نداشتن آگاهی، از خیلی از خریدهایمان منصرف می شویم یا متاسفانه خرید اشتباه را انجام می دهیم! در بهترین حالت، به فروشنده ای که فکر میکنیم باید حتما در مورد کالا یا خدماتِ مورد نظر ما تخصص مورد نیاز را داشته باشد، اعتماد می کنیم و نهایتاً شاهد خواهیم بود که باز هم به نتیجه مطلوب نرسیدیم! در مورد راه اندازی یک کسب و کار یا استارت آپ، وضعیت از این که توضیح دادم هم بدتر است!

در هر صورت مقصر اصلی خود ما هستیم! اغلب افراد مخصوصاً و مخصوصاً در ایران، یاد نگرفته اند که در خصوص هر امر تخصصی به متخصص یا مشاورِ مربوطه رجوع کنند و قبل از اینکه میلیون ها و میلیاردها تومان یا حتی دلار، ضرر کنند، با یک همفکریِ رایگانِ دوستانه یا حتی یک مشاوره تخصصی با هزینه ای معقول، جلوی تمام ضررهای آینده را گرفته و در مسیر درستِ سودآوری قدم بردارند. من هم در همین جامعه و زمانی که تجربه یا دانش کافی نداشتم و یا به متخصصی مراجعه نکردم دچار این اشتباهات شده بودم.

بدون تعارف بگویم، اغلب ایرانی ها دوست دارند که راه درست یا کار درست را «خودشان» کشف کنند، حتی اگر این راه سالهاست که توسط دیگران تجربه و آزموده شده باشد! شاید می خواهند شخص دیگری دلیل موفقیت آنها نباشد و به آیندگان بگویند «من خودم به اینجا رسیدم». «من» یا «خودم» به این معنا است که هیچ انسان یا سازمان یا جامعه یا زیرساختی در رسیدنِ این شخص به موفقیت دخیل نبوده است. این موضوع ریشه های جامعه شناختی دارد که خارج از بحث ما است ولی به این سخن از آرنولد شوارتزنگر (قهرمان پروش اندام جهان، بازیگر محبوب هالیود (فیلم های ترمیناتور)، فرماندار سابق ایالت کالیفرنیای آمریکا و یکی از 100 نفر از تاثیرگذارترین اشخاص در جهان از نگاه مجله تایمز) بسنده می کنم که گفت:

دقیقا با «هیچ» به اینجا (آمریکا) آمدم. در عید شکرگزاری، بدنسازهای باشگاه به آپارتمانم آمدند و برایم بالش، ظروف و همه چیزهایی که نداشتم را آوردند. هیچ یک از ما نمی تواند به تنهایی موفق شود. هر لقبی می خواهید به من بدهید اما هیچ وقت به من نگویید «خودساخته». بدون کمک، هرگز در زندگی موفق نمی شدم. آرنولد شوارتزنگر

تمام اینها برای من انگیزه و مسئولیت اجتماعی و ماموریتی تعریف کرد که امروز بتوانم مسیری برای شما عزیزان طراحی کنم که به نظرم هر شخصی که بخواهد قدم در دنیای بازار ارزهای دیجیتال یا صحیحتر بگویم، بازار رمزارزها بگذارد به آن نیاز دارد. بعد از این بیست و یک گامِ رایگان، شما از طریق درک کامل مفاهیم اساسی بازار و فناوری بلاکچین، آماده می شوید که:

  1. خودتان به شکل امن و مستقل به بازارهای مالی و مخصوصاً بازار رمزارزها ورود کنید و در آن درآمدزایی داشته باشید.
  2. روش و منابع جستجو و مطالعه بیشتر در خصوص مواردی که در این 21 گام به آنها اشاره شده را یاد می گیرید. (من هم همیشه سعی می کنم علاوه بر 21گام، مطالب آموزشی و خبری مهم دیگر را نیز برای شما عزیزان در وبسایت قرار دهم.)
  3. در هر دوره آموزشیِ تخصصیِ دلخواهی در زمینه سرمایه گذاری یا معامله گری در بازار های مالی به خصوص بازار رمزارزها شرکت کنید و با تسلط کافی، حداکثر استفاده را از آموزه های مِنتورها و اساتید خود ببرید.
  4. برنامۀ مکتوب یا همان اِستِراتِژیِ معاملاتی و سرمایه گذاری خود را بنویسید و آن را پیاده سازی کنید.

پس خیلی سریع شروع می کنیم و به پرسش های اساسی در تنظیم یک استراتژی معاملاتی و سرمایه گذاری موفق در بازار رمزارزها پاسخ می دهیم. من هم به عنوان یک مِنتور در تمامی این گام ها کنار شما و راهنما و پاسخگوی شما هستم. در انتهای هر گام، و در قسمت پایین هر صفحه، می توانید دیدگاه یا پرسش خود را مطرح نمائید.

ارز دیجیتال و بلاک چین چیست؟

گام 1 – بلاک چین و زنجیره بلوکی چیست؟

گام 2 – بیت کوین، رمز ارز، ارز دیجیتال و کریپتو کارنسی چیست؟

چرا در ارز دیجیتال و بلاک چین سرمایه گذاری کنیم؟

گام 3 – بلاک چین فناوری و کسب و کار آینده

گام 4 – عملکرد گذشته بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال

کدام ارز دیجیتال را بخریم؟

گام 5 – تحلیل فاندامنتال بیت کوین و ارزهای دیجیتال

گام 6 – اقتصاد توکن یا توکنومیکس بیت کوین و ارزهای دیجیتال

گام 7 – عرضه و تقاضا در بیت کوین و ارزهای دیجیتال

چه موقع بیت کوین یا ارز دیجیتال بخریم؟

گام 8 – تحلیل تکنیکال بیت کوین و ارزهای دیجیتال

گام 9 – تحلیل روند بیت کوین و ارزهای دیجیتال 

گام 10 – حمایت و مقاومت بیت کوین و ارزهای دیجیتال

گام 11 – سیگنال خرید بیت کوین و ارزهای دیجیتال

چه مقدار بیت کوین یا ارز دیجیتال بخریم؟

گام 12 – مدیریت سبد سرمایه گذاری ارز دیجیتال و سبد گردانی در بازار کریپتو کارنسی

چه موقع بیت کوین یا ارز دیجیتال را بفروشیم؟

گام 13 – برداشت سود، حد ضرر و مدیریت ریسک معاملات بیت کوین و ارزهای دیجیتال

چگونه ولت بیت کوین یا ارز دیجیتال را شارژ کنیم؟

گام 14 – ولت یا کیف پول بیت کوین و ارز دیجیتال و امنیت آن

گام 15 – دریافت بیت کوین یا ارز دیجیتال

گام 16 – شبکه انتقال و کارمزد شبکه بیت کوین و ارزهای دیجیتال

گام 17 – بازیابی ولت یا کیف پول بیت کوین و ارزهای دیجیتال

چگونه بیت کوین یا ارز دیجیتال بخریم؟

گام 18 – ثبت نام و احراز هویت KYC در صرافی متمرکز ارز دیجیتال (CEX)

گام 19 – تبادل بیت کوین یا ارز دیجیتال با صرافی متمرکز (CEX)

گام 20 – انواع سفارش خرید و فروش بیت کوین یا ارز دیجیتال در صرافی متمرکز (CEX)

گام 21 – سوآپ Swap ارز دیجیتال در صرافی غیر متمرکز یا دکس DEX

 

با آرزوی موفقیت شما در زندگی و بازارهای مالی

مهدی بیک محمدلوآکادمی بلاکچین و رمزارز کریپتو منتور

منبع
کریپتومنتور21 گام تا آزادی مالی در بازار رمزارزها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا