بنام خدا

از فکر CD و فلش مموری بیایید بیرون

انواع CD و DVD و حتی Blu-ray به سادگی خط و خش برمیدارند و اغلب در برابر نور ممکن است آسیب ببینند! حافظه های فلش هم در برابر الکتریسیتۀ ساکن به شدت آسیب پذیرند و به مرور زمان، بعد از استفادۀ زیاد ممکن است از کار بیافتند. تا به حال چنین تجربه هایی داشته اید؟

نرم افزارهای بکاپ، زیاد مطمئن نیستند!

چه نرم افزارِ Windows Storage Spaces و چه نرم افزارهایی که به شکل اتوماتیک، از فایلهای شما، روی یک هارد یا درایوِ دیگر بکاپ میگیرند شدیداً به آن نرم افزار وابسته اند و در صورت هر گونه اختلال در نرم افزار، شما ممکن است دیگر قادر به دسترسی به نسخه های پشتیبانِ اطلاعاتِ خود و یا بازیابی اطلاعاتِ از دست رفته نباشید! آیا در این مورد تجربه ای داشته اید؟

سخت افزارهای بکاپ کمی مطمئنتر هستند

سخت افزارهای بکاپ هم در صورت آسیب دیدنِ چیپست و برد اصلیشان قادر به بازیابی اطلاعات از روی هارد دیسکهای متصل به خود نیستند اما اگر از برندهای معتبر (مانند Western Digital) خرید کنید و از کارشناسِ متخصص در مورد انواع RAID (انواع روشهای بکاپ گیری روی چند هارد مختلف) راهنمایی بگیرید، به نتیجۀ قابل قبول تری می رسید.

روش سنتیِ کپی پِیست

به نظرِ نوتاش، روش کپی گرفتنِ دوره ای روی حداقل دو هاردِ اکسترنالِ دیگر، از مطمئن ترین روشهاست. اگر بخواهید کارتان کمی ساده تر شود میتوانید از ابزارهایی مثل Microsoft SyncToy برای انجام کپی استفاده کنید که البته نیازمندِ دقت در تنظیماتِ اولیۀ این نرم افزار است.

روش مدرنِ ابری!

اگر در کنار روش سنتیِ کپی گرفتن روی هاردهای اکسترنال، از بکاپ گیری روی سرورهای اینترنتیِ رایگان و یا پولی (مثل Google Drive و یا ASUS WebStorage) هم استفاده کنید خیالتان تا حدود بسیار زیادی راحت است. چون همیشه نسخه های پشتیبانِ آفلاین و آنلاین برای مواقعی که بخشی از اطلاعات یا فایلهایتان از دست رفته، در اختیار خواهید داشت. راه حل بهتری دارید؟

گفتگو و پرسش و پاسخ در خصوص این مطلب را در اینستاگرام نوتاش تاکس دنبال کنید:

نظر، دیدگاه و کامنت در پایین همین صفحه فراموش نشود
در پناه حق موفق باشید
نوتاش


0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *