کیبوردهای شرکت های معتبر

از کیبوردهای پیشفرضِ گوشی موبایل یا کیبوردهای شرکت های معتبر استفاده کنید تا کلماتِ تایپ شده و مخصوصاً رمز عبور و پسوردها و حتی عکسها! و مخاطبین (دفترچه تلفن) و حریم شخصیِ شما به سرقت نرود یا مورد سوءاستفاده قرار نگیرد!

کیبوردهای دارای زبان فارسی

تمام گوشی های موبایل دارای کیبورد پیشفرض خودشان هستند. بطور مثال اغلب گوشی های سامسونگ دارای کیبورد سامسونگ و همۀ گوشی های اپل دارای کیبورد اپل هستند. که همگی از زبان فارسی پشتیبانی میکنند اما با کمی تفاوت.

کیبورد اپل

در سیستم عامل های قدیمیِ iOS به سختی میتوانستیم حروف گ چ پ ژ را تایپ کنیم. اکنون کیبورد اپل دارای حروف کامل فارسی است ولی همچنان از بابت تایپ هوشمند فارسی (پیشنهادِ کلمۀ بعدی) ضعف دارد ولی خوشبختانه اعدادِ این کیبوردِ فارسی، فارسی است (1234567890) و لاتین نمی باشد.

کیبورد سامسونگ

تایپ حروف غ ض ذ ژ ظ به سختیِ کیبوردهای قدیمیِ اپل است ولی هوشمند می باشد و حتی قبل از شروع به تایپ، چند گزینۀ پیشنهادی برای انتخاب دارد تا بتوانید مثلاً فقط با 3 تَپ (ضربه روی صفحه)، جملۀ «سلام وقت بخیر» را بنویسید. ویژگیِ کاربردیِ دیگر، وجود همیشگیِ اعداد فارسی در بالای کیبورد است.

کیبورد هوآوی

تایپ حروف پ ث ض ژ ظ به سختیِ کیبوردهای قدیمیِ اپل است ولی هوشمند می باشد و حتی قبل از شروع به تایپ، چند گزینۀ پیشنهادی برای انتخاب دارد تا بتوانید کلماتی که اغلب استفاده کردید را با چند تپ بنویسید (البته به هوشمندیِ کیبورد سامسونگ نیست). ویژگیِ کاربردیِ دیگر، وجود همیشگیِ اعداد لاتین در بالای کیبورد است (اعداد فارسی کمی سختتر قابل دسترسی هستند).

کیبورد اندروید

کیبورد پیش فرضِ سایر گوشی های اندروید است و در آن، همۀ حروف فارسی به سادگی در دسترس می باشند. از نظر هوشمندی در زبان فارسی تقریباً همانند کیبورد سامسونگ است ولی اعداد به سادگیِ کیبورد سامسونگ در دسترس نیستند.

کیبورد جذاب گوگل (Gboard)

در سیستم عامل های اندروید و iOS قابل نصب می باشد. تمام حروف فارسی در دسترس هستند (البته دسترسی به اعداد فارسی به راحتیِ کیبورد سامسونگ نیست). هوشمند است ولی برای پیشنهادِ کلمۀ بعدی، میبایست حداقل 1 حرف تایپ کنید. قابلیت جستجو در گوگل! و جستجو و ارسالِ انواع فایل GIF! و ترجمۀ متن! و چندین قابلیتِ کاربردی دیگر، باعث جذابیتِ این کیبورد برای نصب در تمام گوشی های موبایل شده است.

گفتگو و پرسش و پاسخ در خصوص این مطلب را در اینستاگرام نوتاش تاکس دنبال کنید:


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.