اخبار فناوری و هوش مصنوعی

اخبار فناوری و هوش مصنوعی ۶ مرداد ۱۴۰۲

 1. زوکربرگ: کاربران Threads بیش از نصف کاهش یافته‌اند. رئیس Meta تایید می‌کند که رقیب توییتر رشد انفجاری داشت اما کاربران پس از گذشت زمانی کوتاه، از آن دور شده‌اند.
 2. گوگل: گوگل می گوید کاربران باید دقت پاسخ های Bard را با موتور جستجوی سنتی خود بررسی کنند.
 3. MoD: MoD به طور تصادفی به هم‌پیمان روسیه ایمیل می‌فرستد. مقامات دفاعی می‌گویند ایمیل ها حاوی اطلاعاتی نبوده است که بتواند امنیت عملیاتی را به خطر بیندازد.
 4. Netflix: Netflix شغل های AI به ارزش ۹۰۰ هزار دلار را همزمان با اعتصابات هالیوودی تبلیغ می‌کند. آگهی شغلی در طول اعتصاب که تحت تاثیر ترس از هوش مصنوعی قرار گرفته است، واکنش عصبانی بازیگران را در پی دارد.
 5. گوگل: هشدار Google نتوانست مردم را نسبت به زلزله ترکیه آگاه کند.
 6. E-bike: آتش سوزی باتری E-bike باعث فراخوان برای قوانین‌گذاری بیشتر می‌شود.
 7. AI police van: ون پلیس مجهز به هوش‌مصنوعی راننده‌های استفاده کننده از تلفن همراه را شناسایی می‌کند.
 8. فدرال رزرو نرخ بهره را ۰.۲۵ واحد افزایش داد و علیرغم کاهش تورم، راه را برای افزایش دیگری باز کرد.
 9. وزارت دادگستری اتهام مالی کمپین خود را علیه سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، به دلیل تعهدات قراردادی با باهاما لغو کرد.
 10. مرکز نوآوری بانک ایتالیا اعلام کرد که با تیم مقیاس‌پذیری اتریوم Polygon و ارائه‌دهنده زیرساخت‌های رمزنگاری Fireblocks همکاری می‌کند تا یک برنامه آزمایشی را با هدف ایجاد یک پلتفرم تنظیم‌شده برای «دیفایِ نهادی» آغاز کند.
 11. جمینی، صرافی ارزهای دیجیتال که توسط دوقلوهای میلیاردر تایلر و کامرون وینکلووس تأسیس شده است، به یکتاکتیک محبوب برای افزایش فعالیت در بورس مشتقات خود متوسل شده است.
 12. ردیت مجموعه آواتار کلکسیونی نسل ۴ را منتشر کرده است ، که بزرگترین نسخه اضافه شده به مجموعه توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) است.
 13. بر اساس داده‌های جدید شرکت‌های تحلیل CCData رمزارزهای XRP، Solana (SOL) و Stellar (XLM) شاهد جریان‌های ورودی عمدهدر اکثر محصولات در کنار رهبر بازار، بیت‌کوین (BTC) بودند.
 14. قانون MiCA اتحادیه اروپا و تأثیر آن بر پذیرش استیبل کوین نگرانی‌هایی را در میان وکلا ایجاد کرده است.

نوشته‌های مشابه